כמה תושבים יש בעוטף עזה

ביקרו בדף: 6,095

כמה תושבים יש בעוטף עזה, מספר תושבי עוטף עזה, עוטף עזה מספר תושבים

התשובה: ככה הגענו אליה..

ככה זה התחיל…
לאתר עוטף עזה יש דף פייסבוק.. ויום אחד, ממש לא מזמן, פנה אלינו כמי שמסתמנים כ"אורים ותומים" לעוטף עזה (במחילה.. קטונו.., אנחנו רק בהשתדלות..) בהודעה פרטית יהודי טוב שביקש לדעת מסיבותיו כמה תושבים בעוטף עזה.. יש לנו באתר רשימת ישובים בעוטף עזה, וכבר מזמן תהינו לגבי השלמת הערך המספרי, אבל בדיקות שערכנו באינטרנט כמו בוודאי כמה עצלנים נוספים מכם, כמונו, שחיפשו ולא מצאו, העלינו שהנתון יימצא יום אחד, או יגיע אלינו כבמטה קסם ממקור לא צפוי..
אז בסוף זה הגיע.. והמקור דווקא מאוד צפוי כפי שחששנו.. אחריות כבדה. אנחנו. על כתפינו.

זכרנו שלפני כך וכך שמענו איזה מספר. וזכרנו אותו..
בכל אופן זה היה לפני שנים ספורות והערכנו שהמספר בוודאי שונה..

אז מי אנחנו שנעז? יש לשער כמו כמה וכמה תושבים ותיקים של המרחב שיודעים פחות או יותר אבל לא מעזים. אנחנו במקורנו בני מושבים מעוטף עזה העמוק, ולפני כן אפילו מסיני, למעלה מ 40 שנה במרחב, אנשי תקשורת ומדיה, חלוצים ראשונים באופן מוחלט במרחב. טוב, זה עדיין לא מקנה לנו ידע או מידע מתאים, אך במסעותינו הרבים במרחב, ובהכרותינו את רוב יישוביו ולא מעט מתושביו, הבנו שאין לנו ברירה ולעשות את העבודה הקשה.. מה? טלפון לכל מזכירות של ישוב וישוב? כמה זמן זה בוודאי ייקח ומי יממן את זה…

טוב.. אז בחוסר זמן, תקציב וברירה (עוטף עזה או לא?…), השתנסנו לתחשיב חירום מהיר, אנחנו נראה להם לכל העצלנים האחרים, הנוספים, איך מתקמבנים בעוטף עזה..

אז קודם כל בכבוד פנינו לחברי הדף שלנו בבקשה לעזרה.. שקט.. הס.. דממה.. "אילמי עוטף עזה".. איש אינו מוכן להמר.. פן יובך או פן יוטרד.. לך תדע… אז הצענו פרסים (דווקא לא רעים) למהמרים.. ועדיין נאדה, גורנישט, פאקקטה..

אוקיי, טוב… אין ברירה.. רגליים קרות לעוטף?.. חיממנו ידיים ובין האוזניים, והחלטנו שכך – הפרסים יהיו לנו, והתחשיב הוא קל יחסית, להלן:

שדרות

שדרות ב 2017 מנתה כ 26,000 תושב. בהנחה שלא חלו בה שינויים גדולים מדי מסיבות ברורות על פניו, ואולי איננו מעודכנים ובכל זאת היו בה שינויים חיוביים.. אז יש לשער כי שדרות לבדה מונה קצת פחות מ – 30,000 אלף תושב.. יותר ריאלי באזור ה – 27, 28 אלף תושב, אבל זה הסדר גודל.. והבה וניקח דווקא את המקדם הגבוה ונחליט שרירותית שאנחנו לא מתקטננים מספר תושבי שדרות מונה באזור ה 29, 30,000 אלף תושב.
מסכימים? סגרנו? אפשר לסגור? להמשיך?


תושבים חזקים בעוטף עזה – כיכר מושב זימרת, מועצה אזורית שדות נגב
תושבים חזקים בעוטף עזה – כיכר מושב זימרת, מועצה אזורית שדות נגב

 

מה יש לנו עוד בעוטף עזה?

כמה קיבוצים לא גדולים מדי, 400 ועד ל – 600 תושב לקיבוצים גדולים (אבל לא ההכי גדולים) בממוצע,
ובאזור ה 500 תושב במושבים (וגם לא ההכי גדולים..). אמנם ישנם גם כמה וכמה מושבים גדולים ועשירים, אך לעומתם ישנם גם מושבים קטנים מאוד, כך שניתן להישאר בממוצע של כ – 500 נפש ל"ישוב מושב", ואם פספסנו אז הממוצע מושפע מטולרנס של 50 יחידות למעלה או למטה פלוס מינוס, אז נשארנו עם ה – 500 (טל"ח).

פרט לשדרות, מספר שאר הישובים בעוטף עומד על כ – 55 ועד ל – 58 במספר. תלוי עם מי "מתווכחים". קחו לכם את המספר הגבוה של היישובים (58), שמכסה על שגיאה במקרה של החסרה קלה, והרי לכם מספר:


מתוך היכרות רבת שנים עם האזור, ישוביו וחלק ממספרם, והרי לכם מספר לשאר יישובי עוטף עזה השונים – 29,000 תושבים נוספים על שדרות..

 

אם לא נתקטנן על שדרות והישובים נעגל את שניהם ל 60,000 נפשות "עגול"..
60,000 זה לא מספר גדול ולא צריך לפחוד ואם איננו טועים זהו מספר שכבר שמענו דומה לו בעבר.., אז עוד התפרעות קטנה אחת ממחשבה על הישובים הגדולים הותיקים, מרובי משבצות צהובות, הרחבות, בנים חוזרים, משפחות מרובות.., קליטה גדולה ומפתיעה בזרימתה… אז זהו.. התעייפנו.. בזמן.. בדיוק כשהצלחנו לתחשב…

חברים רבותיי, רבותינו וגבירותינו, אנו סבורים באתר זה, מיזם עצמאי של ותיקי העוטף, כי עוטף עזה ה"אמיתי" פלוס מינוס, מונה בין 65,000, ל – 70,000 תושב. באחוז דיוק גבוה למדי.. ובכל מקרה במידה וטעינו, הרי שברמת ה"טולרנס" נדמה שנעמוד על טווח טעות של פלוס מינוס 10%, שתודו שזה לא רע..

ובכל מקרה, לכל מי שרוצה לדעת כמה תושבים בעוטף עזה בהקשר מסחרי, או אולי של קליטה, נדל"ן וכדומה, הנתון כאן למעלה בהחלט מספק לצורך "פעולה".

 

מישו מתנדב לתקן אותנו?

ועד אז חברים, יש לכם מספר. והאמינו לנו, אנו די סמוכים שהוא קרוב מאוד למדויק.. אז אתם מוזמנים לעבוד איתו… וזכרו.. הקרדיט כולו שלנו "לבול פגיעה או פספוס של נגיעה"…

 

ובכל מקרה, לכל מי שרוצה לדעת כמה תושבים בעוטף עזה בהקשר מסחרי, או אולי של קליטה, נדל"ן וכדומה, הנתון כאן למעלה בהחלט מספק לצורך "פעולה".

בהצלחה.

Open chat
1
שלום, במה נוכל לעזור?
(לא פעיל בשבת וחג)